P140KV1-F20AR50K
- 型號描述:
50k Ohm 2 Gang Logarithmic Panel Mount Potentiometer 1.0 Turns Conductive Plastic 0.05W, 1/20W PC Pins, Board Locks
POT 50K OHM 1/20W PLASTIC LOG
- 型號:
- P140KV1-F20AR50K
- 品牌:
- TT Electronics/BI
- 交期:
- 5-8工作天
- 原廠包裝量:
- 800
- Resistance (Ohms)
- 50k
- Tolerance
- ±20%
- Power (Watts)
- 0.05W, 1/20W
- Built in Switch
- None
- Number of Turns
- 1.0
- Features
- Taper
- Logarithmic
- Number of Gangs
- 2
- Adjustment Type
- Side Adjustment
- Temperature Coefficient
- Rotation
- 300°
- Resistive Material
- Conductive Plastic
- Termination Style
- PC Pins, Board Locks
- Actuator Type
- Flatted
- Actuator Length
- 0.787" (20.00mm)
- Actuator Diameter
- 0.236" (6.00mm)