首頁 > TT Electronics/BI代理商 > P140KH-F20BR5K
影像僅供參考,以產品規格為準
P140KH-F20BR5K
型號描述:
5k Ohm 2 Gang Linear Through Hole, Snap In Potentiometer 1.0 Turns Conductive Plastic 0.05W, 1/20W PC Pins, Board Locks
POT 5K OHM 1/20W PLASTIC LINEAR
型號:
P140KH-F20BR5K
品牌:
TT Electronics/BI
交期:
5-8工作天
原廠包裝量:
起訂量:1 倍增量:1
Resistance (Ohms)
5k
Tolerance
±20%
Power (Watts)
0.05W, 1/20W
Built in Switch
None
Number of Turns
1.0
Features
Taper
Linear
Number of Gangs
2
Adjustment Type
Top Adjustment
Temperature Coefficient
Rotation
300°
Resistive Material
Conductive Plastic
Termination Style
PC Pins, Board Locks
Actuator Type
Flatted
Actuator Length
0.787" (20.00mm)
Actuator Diameter
0.236" (6.00mm)