OPB100-EZ
- 型號描述:
Optical Sensor Through-Beam 12" (304.8mm) Phototransistor Module, Pre-Wired
SENSOR OPT SLOT PHOTOTRANS MODUL
- 型號:
- OPB100-EZ
- 品牌:
- TT Electronics/Optek Technology
數量:
- Packaging
- Bulk
- Package / Case
- Module, Pre-Wired
- Sensing Distance
- 12" (304.8mm)
- Sensing Method
- Through-Beam
- Mounting Type
- Snap-In
- Operating Temperature
- -40°C ~ 85°C
- Output Configuration
- Phototransistor
- Response Time
- Current - Collector (Ic) (Max)
- 50 mA
- Voltage - Collector Emitter Breakdown (Max)
- 30 V
- Current - DC Forward (If) (Max)
- 100 mA