OARS3R005FLF
型號描述:
5 mOhms ±1% 3W Chip Resistor Strip, C Bend Automotive AEC-Q200, Current Sense, Flame Proof, Safety Metal Element
RES 0.005 OHM 1% 3W STRIP
型號:
OARS3R005FLF
品牌:
TT Electronics/IRC
交期:
5-8工作天
原廠包裝量:
起訂量:1900 倍增量:1
Resistance
5 mOhms
Tolerance
±1%
Power (Watts)
3W
Composition
Metal Element
Features
Automotive AEC-Q200, Current Sense, Flame Proof, Safety
Temperature Coefficient
±40ppm/°C
Operating Temperature
-55°C ~ 160°C
Package / Case
Strip, C Bend
Supplier Device Package
Strip
Ratings
Size / Dimension
0.440" L x 0.125" W (11.18mm x 3.18mm)
Height - Seated (Max)
0.150" (3.81mm)