35WR10KLFTR
- 型號描述:
10 kOhms 0.1W, 1/10W Surface Mount Surface Mount Trimmer Potentiometer Cermet 1.0 Turn Top Adjustment
TRIMMER 10K OHM 0.1W SMD TOP
- 型號:
- 35WR10KLFTR
- 品牌:
- TT Electronics/BI
數量:
- Packaging
- Tape & Reel (TR)
- Power (Watts)
- 0.1W, 1/10W
- Tolerance
- ±25%
- Temperature Coefficient
- ±250ppm/°C
- Adjustment Type
- Top Adjustment
- Size / Dimension
- Rectangular - 0.144" x 0.118" Face (3.65mm x 3.00mm)
- Mounting Type
- Surface Mount
- Termination Style
- Surface Mount
- Resistive Material
- Cermet
- Resistance
- 10 kOhms