35WR10KLFTR
型號描述:
10 kOhms 0.1W, 1/10W Surface Mount Surface Mount Trimmer Potentiometer Cermet 1.0 Turn Top Adjustment
TRIMMER 10K OHM 0.1W SMD TOP
型號:
35WR10KLFTR
品牌:
TT Electronics/BI
交期:
5-8工作天
原廠包裝量:
起訂量:2000 倍增量:1
Packaging
Tape & Reel (TR)
Power (Watts)
0.1W, 1/10W
Tolerance
±25%
Temperature Coefficient
±250ppm/°C
Adjustment Type
Top Adjustment
Size / Dimension
Rectangular - 0.144" x 0.118" Face (3.65mm x 3.00mm)
Mounting Type
Surface Mount
Termination Style
Surface Mount
Resistive Material
Cermet
Resistance
10 kOhms