XC9287B12CPR-G
- 型號描述:
Buck Switching Regulator IC Positive Fixed 1.2V 1 Output 1.5A SOT-89-5/6
- 型號:
- XC9287B12CPR-G
- 品牌:
- TOREX
- 交期:
- 7-12工作天
數量:
- Function
- Step-Down
- Output Configuration
- Positive
- Topology
- Buck
- Output Type
- Fixed
- Number of Outputs
- Voltage - Input (Min)
- 2.5V
- Voltage - Input (Max)
- 5.5V
- Voltage - Output (Min/Fixed)
- 1.2V
- Voltage - Output (Max)
- Current - Output
- 1.5A
- Frequency - Switching
- 1.2MHz
- Synchronous Rectifier
- Yes
- Operating Temperature
- -40°C ~ 105°C (TA)