VERSAFIT-1/4-0-1.25IN
- 型號描述:
Heat Shrink Tubing, Flexible 0.280" (7.11mm) 2 to 1 Black 0.104' (31.75mm, 1.25")
HEAT SHRINK TUBING
- 型號:
- VERSAFIT-1/4-0-1.25IN
- 品牌:
- TE Connectivity Raychem Cable Protection
- 交期:
- 5-8工作天
- 原廠包裝量:
- Packaging
- Bulk
- Features
- Flame Retardant
- Color
- Black
- Material
- Polyolefin (PO)
- Length
- 0.104' (31.75mm, 1.25")
- Type
- Tubing, Flexible
- Operating Temperature
- -55°C ~ 135°C
- Shrinkage Ratio
- 2 to 1
- Inner Diameter - Supplied
- 0.280" (7.11mm)
- Inner Diameter - Recovered
- 0.125" (3.18mm)
- Recovered Wall Thickness
- 0.025" (0.64mm)
- Shrink Temperature
- 70°C
- Storage/Refrigeration Temperature
- 65°F ~ 95°F (18°C ~ 35°C)