T92P11D22-12
- 型號描述:
General Purpose Relay DPDT (2 Form C) 12VDC Coil Chassis Mount
RELAY GEN PURPOSE DPDT 30A 12V
- 型號:
- T92P11D22-12
- 品牌:
- TE Connectivity Potter & Brumfield Relays
數量:
- Mounting Type
- Chassis Mount
- Coil Voltage
- 12VDC
- Contact Form
- DPDT (2 Form C)
- Contact Rating (Current)
- 30 A
- Switching Voltage
- 600VAC - Max
- Load - Max Switching
- 18000VA
- Coil Current
- 140 mA
- Coil Type
- Non Latching
- Features
- Termination Style
- Quick Connect - 0.250" (6.3mm)
- Seal Rating
- Coil Insulation
- Class F
- Must Operate Voltage
- 9 VDC
- Must Release Voltage
- 1.2 VDC
- Operate Time
- 15 ms
- Release Time
- 15 ms
- Operating Temperature
- -55°C ~ 85°C