T4113002081-000
- 型號描述:
8 Position Circular Connector Receptacle, Male Pins Screw
CONN RCPT MALE 8POS GOLD SCREW
- 型號:
- T4113002081-000
- 品牌:
- TE Connectivity AMP Connectors
數量:
- Connector Type
- Receptacle, Male Pins
- Number of Positions
- 8
- Shell Size - Insert
- M12-8
- Shell Size, MIL
- Mounting Type
- Free Hanging (In-Line), Right Angle
- Mounting Feature
- Termination
- Screw
- Fastening Type
- Threaded
- Orientation
- A
- Primary Material
- Metal
- Shell Material
- Brass
- Shell Finish
- Nickel
- Contact Finish - Mating
- Gold
- Color
- Black, Silver
- Ingress Protection
- IP67 - Dust Tight, Waterproof
- Material Flammability Rating
- Features
- Backshell
- Shielding
- Unshielded
- Current Rating (Amps)
- 2A
- Voltage Rating
- 30V
- Cable Opening
- 0.236" ~ 0.315" (6.00mm ~ 8.00mm)
- Operating Temperature
- -40°C ~ 85°C