STS26A26RJTTR
- 型號描述:
Tactile Switch SPST-NO Top Actuated Surface Mount
6.2 X 6.2 X 2.6, 260GF, IP67, TA
- 型號:
- STS26A26RJTTR
- 品牌:
- TE Connectivity ALCOSWITCH Switches
數量:
- Packaging
- Tape & Reel (TR)
- Features
- Mounting Type
- Surface Mount
- Circuit
- SPST-NO
- Switch Function
- Off-Mom
- Operating Temperature
- -40°C ~ 105°C
- Termination Style
- J Lead
- Illumination Type, Color
- Illumination Voltage (Nominal)
- Illumination
- Non-Illuminated
- Contact Rating @ Voltage
- 0.05A @ 48VDC
- Actuator Type
- Standard
- Operating Force
- 260gf
- Outline
- 6.20mm x 6.20mm
- Ingress Protection
- IP67 - Dust Tight, Waterproof
- Actuator Height off PCB, Vertical
- 2.60mm