SQPR5330RJ
型號描述:
330 Ohms ±5% 5W Through Hole Resistor Axial Cement Coated, Flame Proof, Moisture Resistant, Safety Metal Oxide Film
RES 330 OHM 5% 5W AXIAL
型號:
SQPR5330RJ
品牌:
TE Connectivity Passive Product
Resistance
330 Ohms
Tolerance
±5%
Power (Watts)
5W
Composition
Metal Oxide Film
Features
Cement Coated, Flame Proof, Moisture Resistant, Safety
Temperature Coefficient
±300ppm/°C
Operating Temperature
-55°C ~ 250°C
Size / Dimension
0.394" x 0.354" Rectangular x 0.866" L (10.00mm x 9.00mm x 22.00mm)