SQBW5039RJ
型號描述:
39 Ohms ±5% 50W Wirewound Chassis Mount Resistor
線繞電阻器 - 透孔 SQB50 39R (WIRE) 5% FASTON
型號:
SQBW5039RJ
品牌:
TE Connectivity / CGS
交期:
5-8工作天
原廠包裝量:
30
起訂量:1080 倍增量:180
Resistance
39 Ohms
Tolerance
±5%
Power (Watts)
50W
Composition
Wirewound
Temperature Coefficient
±300ppm/°C
Operating Temperature
-55°C ~ 250°C
Features
Cement Coated, Flame Proof, Moisture Resistant, Safety
Size / Dimension
3.543" L x 0.748" W (90.00mm x 19.00mm)
Height - Seated (Max)
0.748" (19.00mm)