SC10102KT
- 型號描述:
1 mH Unshielded Inductor 76 mA 40Ohm Max Axial
FIXED IND 1MH 76MA 40 OHM TH
- 型號:
- SC10102KT
- Packaging
- Tape & Reel (TR)
- Tolerance
- ±10%
- Size / Dimension
- 0.165" Dia x 0.394" L (4.20mm x 10.00mm)
- Operating Temperature
- -55°C ~ 100°C
- DC Resistance (DCR)
- 40Ohm Max
- Q @ Freq
- 40 @ 790kHz
- Frequency - Self Resonant
- 2.2MHz
- Inductance Frequency - Test
- 790 kHz
- Inductance
- 1 mH
- Current Rating (Amps)
- 76 mA