SC10101KT
- 型號描述:
100 μH Unshielded Inductor 146 mA 11Ohm Max Axial
FIXED IND 100UH 146MA 11 OHM TH
- 型號:
- SC10101KT
- 原廠包裝量:
- 1000
- Packaging
- Tape & Box (TB)
- Tolerance
- ±10%
- Size / Dimension
- 0.165" Dia x 0.394" L (4.20mm x 10.00mm)
- Operating Temperature
- -55°C ~ 100°C
- DC Resistance (DCR)
- 11Ohm Max
- Q @ Freq
- 50 @ 2.5MHz
- Frequency - Self Resonant
- 7MHz
- Inductance Frequency - Test
- 2.5 MHz
- Inductance
- 100 µH
- Current Rating (Amps)
- 146 mA