SC10100KT
型號描述:
10 μH Unshielded Inductor 510 mA 900mOhm Max Axial
FIXED IND 10UH 510MA 900 MOHM TH
型號:
SC10100KT
品牌:
TE Connectivity Passive Product
原廠包裝量:
1000
起訂量:2000 倍增量:1
Packaging
Tape & Box (TB)
Tolerance
±10%
Package / Case
Axial
Size / Dimension
0.165" Dia x 0.394" L (4.20mm x 10.00mm)
Mounting Type
Through Hole
Shielding
Unshielded
Type
Operating Temperature
-55°C ~ 100°C
DC Resistance (DCR)
900mOhm Max
Q @ Freq
45 @ 7.9MHz
Frequency - Self Resonant
45MHz
Ratings
Current - Saturation (Isat)
Material - Core
Inductance Frequency - Test
7.9 MHz
Supplier Device Package
Height - Seated (Max)
Inductance
10 µH
Current Rating (Amps)
510 mA