SC10100JT
- 型號描述:
10 μH Unshielded Inductor 510 mA 900mOhm Max Axial
FIXED IND 10UH 510MA 900 MOHM TH
- 型號:
- SC10100JT
- 品牌:
- TE Connectivity Passive Product
- 交期:
- 5-8工作天
- 原廠包裝量:
- 500
- Packaging
- Tape & Box (TB)
- Tolerance
- ±5%
- Package / Case
- Axial
- Size / Dimension
- 0.165" Dia x 0.394" L (4.20mm x 10.00mm)
- Mounting Type
- Through Hole
- Shielding
- Unshielded
- Type
- Operating Temperature
- -55°C ~ 100°C
- DC Resistance (DCR)
- 900mOhm Max
- Q @ Freq
- 45 @ 7.9MHz
- Frequency - Self Resonant
- 45MHz
- Ratings
- Current - Saturation (Isat)
- Material - Core
- Inductance Frequency - Test
- 7.9 MHz
- Supplier Device Package
- Height - Seated (Max)
- Inductance
- 10 µH
- Current Rating (Amps)
- 510 mA