RUEF185S
型號描述:
Polymeric PTC Resettable Fuse 30V 1.85 A Ih Through Hole Radial, Disc
型號:
RUEF185S
品牌:
TE Connectivity / Circuit Protection
交期:
7-12工作天
原廠包裝量:
1
起訂量:200 倍增量:1
Packaging
Bag
Package / Case
Radial, Disc
Size / Dimension
0.402" Dia x 0.118" T (10.20mm x 3.00mm)
Mounting Type
Through Hole
Type
Polymeric
Operating Temperature
-40°C ~ 85°C
Lead Spacing
0.199" (5.05mm)
Current - Hold (Ih) (Max)
1.85 A
Current - Trip (It)
3.7 A
Voltage - Max
30V
Ratings
Height - Seated (Max)
0.618" (15.70mm)
Thickness (Max)
Current - Max
100 A
Time to Trip
8.7 s
Resistance - Initial (Ri) (Min)
30 mOhms
Resistance - Post Trip (R1) (Max)
90 mOhms