RQ73C2A22K1BTD
- 型號描述:
22.1 kOhms ±0.1% 0.2W, 1/5W Chip Resistor 0805 (2012 Metric) Anti-Sulfur, Automotive AEC-Q200 Thin Film
RES 22.1 KOHMS 0.1% 1/5W 0805
- 型號:
- RQ73C2A22K1BTD
- 品牌:
- TE Connectivity Passive Product
數量:
- Resistance
- 22.1 kOhms
- Tolerance
- ±0.1%
- Power (Watts)
- 0.2W, 1/5W
- Composition
- Thin Film
- Features
- Anti-Sulfur, Automotive AEC-Q200
- Temperature Coefficient
- ±10ppm/°C
- Operating Temperature
- -55°C ~ 155°C
- Package / Case
- 0805 (2012 Metric)
- Supplier Device Package
- 0805
- Ratings
- Size / Dimension
- 0.079" L x 0.049" W (2.00mm x 1.25mm)
- Height - Seated (Max)
- 0.026" (0.65mm)