PT9101-0200-111-1110
型號描述:
Resistive Sensor Linear Position String Potentiometer Cable
PT9101-0200-111-1110
型號:
PT9101-0200-111-1110
品牌:
TE Connectivity Measurement Specialties
交期:
5-8工作天
原廠包裝量:
起訂量:1 倍增量:1
For Measuring
Linear Position
Technology
Resistive
Rotation Angle - Electrical, Mechanical
Linear Range
0 ~ 5080.00mm (0 ~ 200.00")
Output
Analog Voltage
Output Signal
Clockwise Increase
Actuator Type
String Potentiometer
Linearity
Resistance
500 Ohms
Resistance Tolerance
±10%
Voltage - Supply
30V
Mounting Type
Chassis Mount
Termination Style
Cable
Operating Temperature
-40°C ~ 90°C