PT8420-0060-111-1540
- 型號描述:
Resistive Sensor Linear Position String Potentiometer Cable
PT8420-0060-111-1540
- 型號:
- PT8420-0060-111-1540
- 品牌:
- TE Connectivity Measurement Specialties
- 交期:
- 5-8工作天
- 原廠包裝量:
- For Measuring
- Linear Position
- Technology
- Resistive
- Rotation Angle - Electrical, Mechanical
- Linear Range
- 0 ~ 1524.00mm (0 ~ 60.00")
- Output
- 4mA ~ 20mA
- Output Signal
- Clockwise Increase
- Actuator Type
- String Potentiometer
- Linearity
- Resistance Tolerance
- Voltage - Supply
- 14V ~ 32V
- Mounting Type
- Chassis Mount
- Termination Style
- Cable
- Operating Temperature
- -40°C ~ 90°C