PT570220
- 型號描述:
General Purpose Relay 4PDT (4 Form C) 220VDC Coil Socketable
RELAY GEN PURPOSE 4PDT 6A 220V
- 型號:
- PT570220
- 品牌:
- TE Connectivity Potter & Brumfield Relays
數量:
- Mounting Type
- Socketable
- Coil Voltage
- 220VDC
- Contact Form
- 4PDT (4 Form C)
- Contact Rating (Current)
- 6 A
- Switching Voltage
- 240VAC - Max
- Load - Max Switching
- 1440VA
- Coil Current
- 3.4 mA
- Coil Type
- Non Latching
- Features
- Mechanical Indicator, Test Button
- Termination Style
- Plug In, Quick Connect - 0.110" (2.8mm)
- Seal Rating
- Coil Insulation
- Class F
- Must Operate Voltage
- 165 VDC
- Must Release Voltage
- 22 VDC
- Operate Time
- 15 ms
- Release Time
- 10 ms
- Operating Temperature
- -40°C ~ 70°C