首頁 > TE Connectivity / P&B代理商 > PRASA1-16L-BB0CW
影像僅供參考,以產品規格為準
PRASA1-16L-BB0CW
型號描述:
Rocker Switch SPST 16A (AC) 125 V Panel Mount, Snap-In
Rocker開關 SPST BLK 16A ROCKER SWITCH
型號:
PRASA1-16L-BB0CW
品牌:
TE Connectivity / P&B
交期:
5-8工作天
原廠包裝量:
100
起訂量:1 倍增量:1
Mounting Type
Panel Mount, Snap-In
Circuit
SPST
Switch Function
On-Off
Current Rating (Amps)
16A (AC)
Voltage Rating - AC
125 V
Actuator Type
Concave (Curved)
Color - Actuator/Cap
Black
Actuator Marking
O I
Illumination Type, Color
Illumination Voltage (Nominal)
Termination Style
Solder Lug
Ingress Protection
Dust Proof
Features
Panel Cutout Dimensions
Rectangular - 19.20mm x 13.00mm
Operating Temperature
-20°C ~ 85°C