PE514005
型號描述:
General Purpose Relay SPDT (1 Form C) 5VDC Coil Through Hole
通用繼電器 5 AMP 5VDC SPDT
型號:
PE514005
品牌:
TE Connectivity / Schrack
交期:
5-8工作天
原廠包裝量:
25
起訂量:1 倍增量:1
Mounting Type
Through Hole
Coil Voltage
5VDC
Contact Form
SPDT (1 Form C)
Contact Rating (Current)
5 A
Switching Voltage
400VAC - Max
Load - Max Switching
2000VA
Coil Current
40 mA
Coil Type
Non Latching
Features
Termination Style
PC Pin
Seal Rating
Sealed - Fully
Coil Insulation
Must Operate Voltage
3.8 VDC
Must Release Voltage
0.5 VDC
Operate Time
8 ms
Release Time
8 ms
Operating Temperature
-40°C ~ 85°C