EP4WSS18RJ
型號描述:
18 Ohms ±5% 4W Through Hole Resistor Axial Flame Retardant Coating, Pulse Withstanding, Safety Wirewound
型號:
EP4WSS18RJ
品牌:
TE CONNECTIVITY - NEOHM
交期:
7-12工作天
原廠包裝量:
1
起訂量:10 倍增量:1
Resistance
18 Ohms
Tolerance
±5%
Power (Watts)
4W
Composition
Wirewound
Features
Flame Retardant Coating, Pulse Withstanding, Safety
Temperature Coefficient
±400ppm/°C
Operating Temperature
-55°C ~ 155°C
Package / Case
Axial
Supplier Device Package
Axial
Size / Dimension
0.217" Dia x 0.610" L (5.50mm x 15.50mm)