EP3WSS18RJ
型號描述:
18 Ohms ±5% 3W Through Hole Resistor Axial Flame Retardant Coating, Pulse Withstanding, Safety Wirewound
型號:
EP3WSS18RJ
Resistance
18 Ohms
Tolerance
±5%
Power (Watts)
3W
Temperature Coefficient
±400ppm/°C
Operating Temperature
-55°C ~ 155°C
Size / Dimension
0.197" Dia x 0.453" L (5.00mm x 11.50mm)