EP3WS100RJ
型號描述:
100 Ohms ±5% 3W Through Hole Resistor Axial Flame Retardant Coating, Pulse Withstanding, Safety Wirewound
型號:
EP3WS100RJ
品牌:
TE Connectivity
交期:
6-10工作天
原廠包裝量:
25
起訂量:250 倍增量:1
Packaging
Cut Tape (CT)
Power (Watts)
3W
Tolerance
±5%
Features
Flame Retardant Coating, Pulse Withstanding, Safety
Package / Case
Axial
Temperature Coefficient
±300ppm/°C
Size / Dimension
0.217" Dia x 0.630" L (5.50mm x 16.00mm)
Composition
Wirewound
Operating Temperature
-55°C ~ 155°C
Number of Terminations
2
Supplier Device Package
Axial
Height - Seated (Max)
Failure Rate
Resistance
100 Ohms