EP2WSS4R7J
型號描述:
線繞電阻器 - 透孔 EP 2W (SS) 4R7 5%
型號:
EP2WSS4R7J
Power (Watts)
2W
Tolerance
±5%
Temperature Coefficient
±400ppm/°C
Size / Dimension
0.138" Dia x 0.374" L (3.50mm x 9.50mm)
Operating Temperature
-55°C ~ 155°C
Resistance
4.7 Ohms