EP2WSS120RJ
- 型號描述:
120 Ohms ±5% 2W Through Hole Resistor Axial Flame Retardant Coating, Pulse Withstanding, Safety Wirewound
- 型號:
- EP2WSS120RJ
- 品牌:
- TE CONNECTIVITY - NEOHM
- 交期:
- 7-12工作天
- 點擊查看即時庫存
起訂量:10
倍增量:1
價格:
數量:
- Resistance
- 120 Ohms
- Tolerance
- ±5%
- Power (Watts)
- 2W
- Composition
- Wirewound
- Features
- Flame Retardant Coating, Pulse Withstanding, Safety
- Temperature Coefficient
- ±300ppm/°C
- Operating Temperature
- -55°C ~ 155°C
- Package / Case
- Axial
- Supplier Device Package
- Axial
- Size / Dimension
- 0.138" Dia x 0.374" L (3.50mm x 9.50mm)