EP2WSS100RJ
型號描述:
線繞電阻器 - 透孔 EP 2W (SS) 100R 5%
型號:
EP2WSS100RJ
品牌:
TE Connectivity / Neohm
交期:
5-8工作天
原廠包裝量:
1000
起訂量:1 倍增量:1
Packaging
Cut Tape (CT)
Power (Watts)
2W
Tolerance
±5%
Features
Flame Retardant Coating, Pulse Withstanding, Safety
Package / Case
Axial
Temperature Coefficient
±300ppm/°C
Size / Dimension
0.138" Dia x 0.374" L (3.50mm x 9.50mm)
Composition
Wirewound
Operating Temperature
-55°C ~ 155°C
Number of Terminations
2
Supplier Device Package
Axial
Height - Seated (Max)
Failure Rate
Resistance
100 Ohms