EP1WS10RJ
- 型號描述:
10 Ohms ±5% 1W Through Hole Resistor Axial Flame Retardant Coating, Pulse Withstanding, Safety Wirewound
- 型號:
- EP1WS10RJ
- 品牌:
- TE Connectivity
- 交期:
- 7-12工作天
- 原廠包裝量:
- 2000
- Packaging
- Cut Tape (CT)
- Power (Watts)
- 1W
- Tolerance
- ±5%
- Features
- Flame Retardant Coating, Pulse Withstanding, Safety
- Package / Case
- Axial
- Temperature Coefficient
- ±400ppm/°C
- Size / Dimension
- 0.138" Dia x 0.394" L (3.50mm x 10.00mm)
- Composition
- Wirewound
- Operating Temperature
- -55°C ~ 155°C
- Number of Terminations
- 2
- Supplier Device Package
- Axial
- Height - Seated (Max)
- Failure Rate
- Resistance
- 10 Ohms