EP-SGL-NPT12-GR-B
- 型號描述:
Cable Gland Polyamide (PA6), Nylon 6 1/2" NPT Gray
CABLE GLAND 6-12MM 1/2" NPT
- 型號:
- EP-SGL-NPT12-GR-B
- 品牌:
- TE Connectivity ENTRELEC
數量:
- Packaging
- Bag
- Color
- Gray
- Material
- Polyamide (PA6), Nylon 6
- Thread Size
- 1/2" NPT
- Type
- Cable Gland
- Operating Temperature
- -20°C ~ 100°C
- Conduit Hub Size
- Panel Hole Size
- Includes
- Seal
- Ingress Protection
- IP68 - Dust Tight, Waterproof
- Outside Cable Diameter (Max)
- 0.472" (12.00mm)
- Outside Cable Diameter (Min)
- 0.236" (6.00mm)
- Thread Length
- 0.591" (15.00mm)