DT15-12PA
型號描述:
Connector Header Panel Mount, Through Hole 12 position 0.175" (4.44mm)
汽車連接器 12P DT 180DEG RECEP HEADER
型號:
DT15-12PA
品牌:
TE Connectivity / DEUTSCH
交期:
5-8工作天
原廠包裝量:
25
起訂量:1 倍增量:1
Packaging
Bulk
Features
Mounting Flange
Connector Type
Header
Voltage Rating
250VDC
Current Rating (Amps)
Mounting Type
Panel Mount, Through Hole
Number of Positions
12
Number of Rows
2
Style
Board to Cable/Wire
Operating Temperature
-55°C ~ 125°C
Contact Type
Male Pin
Fastening Type
Latch Holder
Number of Positions Loaded
All
Termination
Solder
Material Flammability Rating
Contact Material
Copper Alloy
Insulation Color
Gray
Pitch - Mating
0.175" (4.44mm)
Contact Finish - Mating
Nickel
Contact Finish Thickness - Mating
Contact Finish - Post
Tin
Contact Shape
Circular
Contact Length - Post
0.122" (3.10mm)
Insulation Height
1.185" (30.10mm)