CPF0805B1R5E1
型號描述:
1.5 Ohms ±0.1% 0.1W, 1/10W Chip Resistor 0805 (2012 Metric) Thin Film
CPF 0805 1R5 0.1% 25PPM 1K RL
型號:
CPF0805B1R5E1
品牌:
TE Connectivity Passive Product
交期:
5-8工作天
原廠包裝量:
起訂量:1000 倍增量:1
Packaging
Tape & Reel (TR)
Power (Watts)
0.1W, 1/10W
Tolerance
±0.1%
Features
Package / Case
0805 (2012 Metric)
Temperature Coefficient
±25ppm/°C
Size / Dimension
0.079" L x 0.049" W (2.00mm x 1.25mm)
Composition
Thin Film
Operating Temperature
-55°C ~ 155°C
Ratings
Number of Terminations
2
Supplier Device Package
0805
Height - Seated (Max)
0.026" (0.65mm)
Failure Rate
Resistance
1.5 Ohms