CPF0603F100KC1
型號描述:
100 kOhms ±1% 0.063W, 1/16W Chip Resistor 0603 (1608 Metric) Thin Film
RES SMD 100K OHM 1% 1/16W 0603
型號:
CPF0603F100KC1
品牌:
TE Connectivity Passive Product
交期:
5-8工作天
原廠包裝量:
起訂量:1000 倍增量:1
Packaging
Tape & Reel (TR)
Power (Watts)
0.063W, 1/16W
Tolerance
±1%
Features
Package / Case
0603 (1608 Metric)
Temperature Coefficient
±50ppm/°C
Size / Dimension
0.061" L x 0.031" W (1.55mm x 0.80mm)
Composition
Thin Film
Operating Temperature
-55°C ~ 155°C
Number of Terminations
2
Supplier Device Package
0603
Height - Seated (Max)
0.022" (0.55mm)
Failure Rate
Resistance
100 kOhms