CPF0603B27RE1
型號描述:
薄膜電阻器 - SMD CPF 0603 27R 0.1% 25PPM
型號:
CPF0603B27RE1
品牌:
TE Connectivity / Holsworthy
原廠包裝量:
1000
起訂量:1 倍增量:1
Packaging
Tape & Reel (TR)
Power (Watts)
0.063W, 1/16W
Tolerance
±0.1%
Temperature Coefficient
±25ppm/°C
Size / Dimension
0.061" L x 0.031" W (1.55mm x 0.80mm)
Operating Temperature
-55°C ~ 155°C
Number of Terminations
2
Height - Seated (Max)
0.022" (0.55mm)
Failure Rate
Resistance
27 Ohms