CPF0603B20RE
- 型號描述:
20 Ohms ±0.1% 0.063W, 1/16W Chip Resistor 0603 (1608 Metric) Thin Film
RES SMD 20 OHM 0.1% 1/16W 0603
- 型號:
- CPF0603B20RE
- 品牌:
- TE Connectivity Passive Product
- 原廠包裝量:
- Packaging
- Tape & Reel (TR)
- Power (Watts)
- 0.063W, 1/16W
- Tolerance
- ±0.1%
- Temperature Coefficient
- ±25ppm/°C
- Size / Dimension
- 0.061" L x 0.031" W (1.55mm x 0.80mm)
- Operating Temperature
- -55°C ~ 155°C
- Number of Terminations
- 2
- Height - Seated (Max)
- 0.022" (0.55mm)
- Failure Rate
- Resistance
- 20 Ohms