CPF0603B13K7E
型號描述:
13.7 kOhms ±0.1% 0.063W, 1/16W Chip Resistor 0603 (1608 Metric) Thin Film
薄膜電阻器 - SMD CPF 0603 13K7 0.1% 25PPM 5K RL
型號:
CPF0603B13K7E
品牌:
TE Connectivity / Holsworthy
原廠包裝量:
5000
起訂量:1 倍增量:1
Resistance
13.7 kOhms
Tolerance
±0.1%
Power (Watts)
0.063W, 1/16W
Temperature Coefficient
±25ppm/°C
Operating Temperature
-55°C ~ 155°C
Size / Dimension
0.061" L x 0.031" W (1.55mm x 0.80mm)
Height - Seated (Max)
0.022" (0.55mm)