CPF0402B5K76E1
型號描述:
5.76 kOhms ±0.1% 0.063W, 1/16W Chip Resistor 0402 (1005 Metric) Thin Film
RES SMD 5.76KOHM 0.1% 1/16W 0402
型號:
CPF0402B5K76E1
品牌:
TE Connectivity Passive Product
交期:
5-8工作天
原廠包裝量:
1000
起訂量:400 倍增量:1
Packaging
Tape & Reel (TR)
Power (Watts)
0.063W, 1/16W
Tolerance
±0.1%
Features
Package / Case
0402 (1005 Metric)
Temperature Coefficient
±25ppm/°C
Size / Dimension
0.039" L x 0.020" W (1.00mm x 0.50mm)
Composition
Thin Film
Operating Temperature
-55°C ~ 155°C
Number of Terminations
2
Supplier Device Package
Height - Seated (Max)
0.014" (0.35mm)
Failure Rate
Resistance
5.76 kOhms