CPF0402B5K76E1
型號描述:
薄膜電阻器 - SMD CPF 0402 5K76 0.1% 25PPM
型號:
CPF0402B5K76E1
品牌:
TE Connectivity / Holsworthy
交期:
5-8工作天
原廠包裝量:
1000
起訂量:1 倍增量:1
Packaging
Tape & Reel (TR)
Power (Watts)
0.063W, 1/16W
Tolerance
±0.1%
Temperature Coefficient
±25ppm/°C
Size / Dimension
0.039" L x 0.020" W (1.00mm x 0.50mm)
Operating Temperature
-55°C ~ 155°C
Number of Terminations
2
Supplier Device Package
0402
Height - Seated (Max)
0.014" (0.35mm)
Failure Rate
Resistance
5.76 kOhms