CPF-A-0603B51RE1
型號描述:
薄膜電阻器 - SMD CPF A 0603 51R 0.1% 25PPM
型號:
CPF-A-0603B51RE1
品牌:
TE Connectivity / Holsworthy
原廠包裝量:
1000
起訂量:1 倍增量:1
Resistance
51 Ohms
Tolerance
±0.1%
Power (Watts)
0.063W, 1/16W
Composition
Thin Film
Features
Anti-Sulfur, Automotive AEC-Q200, Moisture Resistant
Temperature Coefficient
±25ppm/°C
Operating Temperature
-55°C ~ 155°C
Package / Case
0603 (1608 Metric)
Supplier Device Package
0603
Ratings
Size / Dimension
0.061" L x 0.031" W (1.55mm x 0.80mm)
Height - Seated (Max)
0.022" (0.55mm)