CFR50J820R
- 型號描述:
820 Ohms ±5% 0.5W, 1/2W Through Hole Resistor Axial Carbon Film
RES 820 OHM 5% 1/2W AXIAL
- 型號:
- CFR50J820R
- 品牌:
- TE Connectivity Passive Product
數量:
- Packaging
- Cut Tape (CT)
- Power (Watts)
- 0.5W, 1/2W
- Tolerance
- ±5%
- Features
- Package / Case
- Axial
- Temperature Coefficient
- 0/ -450ppm/°C
- Size / Dimension
- 0.118" Dia x 0.354" L (3.00mm x 9.00mm)
- Composition
- Carbon Film
- Operating Temperature
- -55°C ~ 155°C
- Number of Terminations
- 2
- Supplier Device Package
- Axial
- Height - Seated (Max)
- Failure Rate
- Resistance
- 820 Ohms