CFR25J1K0
- 型號描述:
1 kOhms ±5% 0.333W, 1/3W Through Hole Resistor Axial Carbon Film
RES 1K OHM 5% 1/3W AXIAL
- 型號:
- CFR25J1K0
- 品牌:
- TE Connectivity Passive Product
數量:
- Packaging
- Cut Tape (CT)
- Power (Watts)
- 0.333W, 1/3W
- Tolerance
- ±5%
- Features
- Package / Case
- Axial
- Temperature Coefficient
- 0/ -450ppm/°C
- Size / Dimension
- 0.098" Dia x 0.268" L (2.50mm x 6.80mm)
- Composition
- Carbon Film
- Operating Temperature
- -55°C ~ 155°C
- Number of Terminations
- 2
- Supplier Device Package
- Axial
- Height - Seated (Max)
- Failure Rate
- Resistance
- 1 kOhms