CFR25J10R
型號描述:
10 Ohms ±5% 0.333W, 1/3W Through Hole Resistor Axial Carbon Film
RES 10 OHM 5% 1/3W AXIAL
型號:
CFR25J10R
品牌:
TE Connectivity Passive Product
交期:
5-8工作天
原廠包裝量:
起訂量:1 倍增量:1
Packaging
Cut Tape (CT)
Power (Watts)
0.333W, 1/3W
Tolerance
±5%
Features
Package / Case
Axial
Temperature Coefficient
±350ppm/°C
Size / Dimension
0.098" Dia x 0.268" L (2.50mm x 6.80mm)
Composition
Carbon Film
Operating Temperature
-55°C ~ 155°C
Number of Terminations
2
Supplier Device Package
Axial
Height - Seated (Max)
Failure Rate
Resistance
10 Ohms