CFR16J4K7
- 型號描述:
4.7 kOhms ±5% 0.25W, 1/4W Through Hole Resistor Axial Carbon Film
RES 4.7K OHM 5% 1/4W AXIAL
- 型號:
- CFR16J4K7
- 品牌:
- TE Connectivity Passive Product
- 點擊查看即時庫存
起訂量:5000
倍增量:1
價格:
數量:
- Packaging
- Cut Tape (CT)
- Power (Watts)
- 0.25W, 1/4W
- Tolerance
- ±5%
- Features
- Package / Case
- Axial
- Temperature Coefficient
- 0/ -450ppm/°C
- Size / Dimension
- 0.073" Dia x 0.138" L (1.85mm x 3.50mm)
- Composition
- Carbon Film
- Operating Temperature
- -55°C ~ 155°C
- Number of Terminations
- 2
- Supplier Device Package
- Axial
- Height - Seated (Max)
- Failure Rate
- Resistance
- 4.7 kOhms