CFR16J330R
型號描述:
330 Ohms ±5% 0.25W, 1/4W Through Hole Resistor Axial Carbon Film
RES 330 OHM 5% 1/4W AXIAL
型號:
CFR16J330R
品牌:
TE Connectivity Passive Product
交期:
5-8工作天
原廠包裝量:
起訂量:1 倍增量:1
Packaging
Cut Tape (CT)
Power (Watts)
0.25W, 1/4W
Tolerance
±5%
Features
Package / Case
Axial
Temperature Coefficient
0/ -450ppm/°C
Size / Dimension
0.073" Dia x 0.138" L (1.85mm x 3.50mm)
Composition
Carbon Film
Operating Temperature
-55°C ~ 155°C
Number of Terminations
2
Supplier Device Package
Axial
Height - Seated (Max)
Failure Rate
Resistance
330 Ohms