CFR16J10K
- 型號描述:
10 kOhms ±5% 0.25W, 1/4W Through Hole Resistor Axial Carbon Film
RES 10K OHM 5% 1/4W AXIAL
- 型號:
- CFR16J10K
- Power (Watts)
- 0.25W, 1/4W
- Tolerance
- ±5%
- Size / Dimension
- 0.073" Dia x 0.138" L (1.85mm x 3.50mm)
- Operating Temperature
- -55°C ~ 155°C
- Resistance
- 10 kOhms