CFR100J180R
- 型號描述:
180 Ohms ±5% 1W Through Hole Resistor Axial Carbon Film
RES 180 OHM 5% 1W AXIAL
- 型號:
- CFR100J180R
- 品牌:
- TE Connectivity Passive Product
- 交期:
- 5-8工作天
- 原廠包裝量:
- 1000
- Packaging
- Tape & Box (TB)
- Power (Watts)
- 1W
- Tolerance
- ±5%
- Features
- Package / Case
- Axial
- Temperature Coefficient
- 0/ -450ppm/°C
- Size / Dimension
- 0.197" Dia x 0.472" L (5.00mm x 12.00mm)
- Composition
- Carbon Film
- Operating Temperature
- -55°C ~ 155°C
- Number of Terminations
- 2
- Supplier Device Package
- Axial
- Height - Seated (Max)
- Failure Rate
- Resistance
- 180 Ohms