CFR100J180R
型號描述:
180 Ohms ±5% 1W Through Hole Resistor Axial Carbon Film
碳膜電阻器 - 透孔 CFR100 5% 180R
型號:
CFR100J180R
品牌:
TE Connectivity / Holsworthy
交期:
5-8工作天
原廠包裝量:
1000
起訂量:1 倍增量:1
Packaging
Tape & Box (TB)
Power (Watts)
1W
Tolerance
±5%
Features
Package / Case
Axial
Temperature Coefficient
0/ -450ppm/°C
Size / Dimension
0.197" Dia x 0.472" L (5.00mm x 12.00mm)
Composition
Carbon Film
Operating Temperature
-55°C ~ 155°C
Number of Terminations
2
Supplier Device Package
Axial
Height - Seated (Max)
Failure Rate
Resistance
180 Ohms