C102R2JL
- 型號描述:
2.2 Ohms ±5% 10W Through Hole Resistor Axial Wirewound
RES 2.2 OHM 5% 10W AXIAL
- 型號:
- C102R2JL
- 品牌:
- TE Connectivity Passive Product
數量:
- Packaging
- Tray
- Power (Watts)
- 10W
- Tolerance
- ±5%
- Features
- Package / Case
- Axial
- Temperature Coefficient
- ±90ppm/°C
- Size / Dimension
- 0.335" Dia x 1.500" L (8.50mm x 38.10mm)
- Composition
- Wirewound
- Operating Temperature
- -55°C ~ 200°C
- Number of Terminations
- 2
- Supplier Device Package
- Axial
- Height - Seated (Max)
- Failure Rate
- Resistance
- 2.2 Ohms